در فضای پدافند غیرعامل، با مسئله‌ای به‌ نام تهدیدات زیستی در فضای کشاورزی مواجه هستیم.

تراریخته محصولات دستکاری شده ژنتیکی چیست؟
شهریور ۱۷, ۱۳۹۶
نشست علمی بررسی؛ ابعاد سیاسی، امنیتی، پزشکی و نظری محصولات تراریخته
شهریور ۱۷, ۱۳۹۶

در فضای پدافند غیرعامل، با مسئله‌ای به‌ نام تهدیدات زیستی در فضای کشاورزی مواجه هستیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل پاسخ می‌دهد!

  • در فضای پدافند غیرعامل، با مسئله‌ای به‌ نام تهدیدات زیستی در فضای کشاورزی مواجه هستیم.
  • دیگر تروریسمی در کار نیست، بلکه کشوری، بخشی از کشورها یا چند کشور جهان را تحت تأثیر خودش قرار می‌دهد. مثلاً از طریق افزایش یا کاهش IQ ، افزایش یا کاهش نرخ باروری، افزایش یا کاهش ویژگیهای غذایی که در دستکاری غذا می‌تواند انجام بشود و تأثیر روی شخصیت افراد اقدام کند.
  • اروپایی‌ها در یک برآورد استراتژیک گفته بودند اگر اروپا با همین نرخ رشد جمعیت و کشورهای مسلمان هم با همین نرخ رشد جمعیت بمانند، در سی سال آینده بیش از سه چهارم (۷۵ درصد) اروپا در اختیار مسلمانان قرار خواهد گرفت. در آلمان، ایتالیا، فرانسه و سایر کشورهای اروپایی این اتفاق رخ می‌دهد.
  • سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) دو استاندارد دارد؛ استانداردی برای داخل و استانداردی برای خارج از آمریکا. استاندارد داخل یعنی بررسی استاندارد محصول برای مصرف داخل و استاندارد خارج یعنی اینکه من تأیید می‌کنم ولی کسی داخل آمریکا نخورد.
  • ما باید به الگوی بومی خودمان در خودکفایی برسیم که بر اساس استعدادها و ظرفیتهای خود ما باشد. منظور این است که ما باید به یک مفهوم آمایش سرزمینی کشاورزی برسیم که بر استفاده از مزیتهای سرزمینی و اقلیمی، در جهت تأمین نیازمندی‌ها اساسی و اولویت بندی تأمین نیازمندیهای اساسی رده اول و بعد سایر نیازمندیها متکی باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *